O firmie

Profil Firmy

Działamy w obszarach: projektowania i wdrażania systemów sterowania dla szeroko rozumianego przemysłu, doradztwa z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych, zarządzania projektami. Nasze doświadczenie związane jest głównie z przemysłem motoryzacyjnym, intralogistyką i automatyką budynkową, a także przemysłem spożywczym.

Nasz zespół pracuje na co dzień z najnowocześniejszymi urządzeniami przemysłowymi i systemami automatyki. Zdobywaliśmy doświadczenie pracując dla największych i najbardziej wymagających klientów w swoich branżach. Posiadamy narzędzia i licencje pozwalające projektować i wdrażać różnorodne, innowacyjne i bezpieczne rozwiązania dla przemysłu.

Nasza historia

Agata Kostecka i Błażej Dziąg założyli BDZ-Automation w 2017 roku.

Doświadczenie Agaty w sprzedaży, procesach HR i zarządzania zespołem, połączone z wiedzą Błażeja z zakresu automatyki, robotyki, zarządzania projektami było impulsem do założenia BDZ-Automation. Agata i Błażej wszystkie decyzje podejmują razem, są też partnerami w życiu prywatnym. Z roku na rok zespół rośnie, a powierzchnia biurowa jest dostosowywana do bieżących potrzeb. Pierwsze kroki stawialiśmy w domu, dzisiaj wynajmujemy 150 m2 powierzchni w nowoczesnym budynku biurowym, przy ulicy Galaktycznej 30a. Rodzinna atmosfera, chęć do działania i elastyczne podejście zarówno do potrzeb Klientów, jak i Pracowników niezmiennie towarzyszy nam w codziennej pracy. 

To co charakteryzuje nas od zawsze, to możliwość szybkiego podejmowania decyzji, co  umożliwia wspieranie naszych Klientów, również w nagłych potrzebach. 

Każdy rok to nowe wyzwania oraz zmiany – reagujemy na nie na bieżąco, wyciągając wnioski i ucząc się każdego dnia. 

Założyciele

Błażej Dziąg

Błażej Dziąg po ukończeniu studiów na kierunku Automatyka
i Robotyka na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
w Gdańsku rozpoczął swoją przygodę z automatyką przemysłową. Jako programista PLC oraz robotyk, poznał działanie wielu gałęzi przemysłu i procesy ich automatyzacji. Wiele lat doświadczenia technicznego na obiektach do dzisiaj jest ogromnym atutem
w zrozumieniu potrzeb naszych Klientów.

Od kilku lat Błażej koncentruje się na zarządzaniu zespołem, zarządzaniu projektami, ofertowaniu naszych usług pod kątem technicznym oraz rozwijaniu biznesu BDZ Automation na wielu płaszczyznach.

Błażej nigdy się nie poddaje, zawsze szuka rozwiązań i stawia na otwartość w rozmowach, zarówno z Pracownikami, jak i Klientami.

W BDZ-Automation pełni funkcję Prezesa Zarządu oraz CEO.

Agata Kostecka-DZIĄG

Agata Kostecka-Dziąg bezpośrednio po ukończeniu studiów językowych rozpoczęła karierę zawodową jako asystent ds. sprzedaży.  Nabierając coraz więcej doświadczenia sprzedażowego na różnych rynkach i w różnych branżach w 2014 objęła stanowisko Sales i Business Managera i była odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych klientów głównie ze świata automotive. Po trzech latach rozpoczęła się jej przygoda w środowisku internacjonalnym, gdzie miała możliwość wspierać szwajcarsko-niemiecki zespół w zakresie rozwoju biznesu w usługach IT.

W międzyczasie z pełnym zaangażowaniem budowała i rozwijała BDZ Automation, gdzie od 2019 do 2023 roku pełniła funkcję Prezesa Zarządu, CEO.

Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu, elastyczności oraz orientacji na potrzeby klienta przyczyniła się w swojej karierze zawodowej do pozyskania wielu prestiżowych projektów na całym świecie.

Obecnie prowadzi i wspiera zespół back office oraz pełni funkcję business trenera, coacha i mentora wewnątrz organizacji.

Agata od zawsze stawia na pierwszym miejscu komunikację, szczerość i bezkonfliktowość.

Nasz zespół

Nasz zespół to starannie dobrane osoby, które utożsamiają się z wartościami naszej firmy. Stawiamy zawsze na pracę zespołową, wymianę doświadczeń, wsparcie koleżanek i kolegów. Szanujemy się, wspólnie rozwiązujemy problemy i podchodzimy do obowiązków z pozytywnym nastawieniem. Spędzamy czas razem również poza pracą. Na pokładzie mamy łuczników, wędkarzy, rowerzystów, kaletników, mistrzów tenisa stołowego, psiarzy, kociarzy, fanów dziewiarstwa oraz gier planszowych. Lubimy wycieczki piesze, wspinanie po górach, kajaki, żagle i podróże.

Zespół BDZ-Automation brał udział w wielu wdrożeniach układów automatyki przemysłowej na całym świecie. Mieliśmy przyjemność współpracować z klientami z Europy, USA, Ameryki Południowej i Azji. Posiadamy szeroką wiedzę w pracy na standardach oprogramowania PLC. Podczas dotychczasowych wdrożeń pracowaliśmy z najnowszymi i najpopularniejszymi rozwiązaniami dla przemysłu.

Partnerstwa

Członkostwo w AHK Polska

Jesteśmy dumnym członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) od stycznia 2023 roku.

AHK Polska to największa polsko-niemiecka sieć przedsiębiorstw oraz jedna z największych polsko-niemieckich izb przemysłowo-handlowych, reprezentująca interesy około 1000 firm członkowskich.

Jako członek AHK Polska, firma BDZ-Automation wyraża swoje zaangażowanie w wysoką jakość usług. Działamy zgodnie z wysokimi standardami biznesowymi i etycznymi, co świadczy o naszym profesjonalizmie i wiarygodności.

W ramach naszego uczestnictwa w AHK Polska, staramy się jeszcze lepiej wspierać naszych klientów oraz rozwijamy naszą działalność wraz z partnerami biznesowymi zarówno z Polski, jak i z Niemiec.

Jesteśmy wdzięczni Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej za zaufanie i możliwość współpracy oraz jesteśmy gotowi na podjęcie nowych wyzwań i dalszy rozwój naszej firmy.